Diagio Reserve vēstnieks Tim Judge viesojas Latvijā

Viens no pasaulē atzītākajiem bārmeņiem un vienlaikus arī Diageo Reserve vēstnieks Tims Eteringtons-Džadžs 25.martā bija Rīgā un dalījās savās zināšanās kokteiļu jaukšanas mākslā ar Latvijas bārmeņu sabiedrību.

Pirmo reizi Rīgā viesojās viens no pasaules labākajiem bārmeņiem, Diageo_Reserve_079zīmolu Diageo Reserve un Bulleit Frontier Bourbon globālais vēstnieks Tims Eteringtons-Džadžs (Tim Etherington-Judge). Vizītes ietvaros T. Džadžs vadīja plaši apmeklētu lekciju – meistarklasi Latvijas labākajiem bārmeņiem, kurā klātesošos iepazīstināja ar dažādu alkoholisko dzērienu vēsturi un to garšas niansēm, kā arī ar tādiem pasaulē iecienītiem alkoholisko dzērienu zīmoliem kā Johnnie Walker, Tanqueray, Zacapa, Don Julio, Ketel One, Ciroc un Diageo Single Malt līniju, kā arī dalījās ar jau labi zināmu kokteiļu atjaunotām, garšas ziņā uzlabotām receptēm.

“Garšas nianses ir tās, kas atšķir pieņemamu kokteili no patiešām izcila kokteiļa. Tāpēc ir vērts iepazīt katra dzēriena specifiku un tā izmantošanas iespējas – pārzinot savu izmantoto dzērienu īpašības, strādāt ar tiem kļūst daudz ērtāk un arī interesantāk,” tā komentē T.Džadžs, uzsverot, ka kokteiļu pagatavošanā nevajadzētu baidīties eksperimentēt ar dažādām garšām, jo tā iespējams radīt kaut ko patiešām īpašu.

Iepazīsties ar Tima Džadža izstrādātajām trīs kokteiļu receptēm un apgūsti, kā ar nelielu iepriekšēju sagatavošanos varēsi pārsteigt savus draugus ar patiešām izciliem kokteiļiem!

Ketel One Asiņainā Mērija
Asiņainā Mērija pavisam noteikti ir viens no pasaulē populārākajiem kokteiļiem – piemēram, ASV to bieži pieņemts pasniegt pat vēlajās brokastīs. Ņemot vērā, ka kokteiļa pagatavošanas process nav sarežģīts, daudzi bārmeņi pasaulē izstrādā savu īpašo Asiņainās Mērijas recepti. Tima Džadža Asiņainās Mērijas receptes atslēga neslēpjas pagatavošanas procesā, bet gan iepriekš īpaši sagatavotajā degvīnā.

Sastāvdaļas:
60ml Ketel One degvīns
2 ēdamkarotes Virgin olīveļļas
Tomātu sula
Citronu sula
Svaigi mārrutki
Tobasko mērce
Seleriju sula
Kūpināts sāls (Smoked Rock Salt)
Melnie pipari

Sagatavošanās process:
Pirms gatavot kokteili, nepieciešams sagatvot degvīnu ar tā saukto fat wash tehniku.
Pudeli degvīna Ketel One sajaucam ar Virgin olīveļļu (2 ēdamkarotes); spēcīgi sakratām. Atstāj uz vienu dienu nostāvēties. Pēc 24 stundām nostāvējušos degvīnu izfiltrējam cauri kafijas filtram un izfiltrēto dzērienu ievietojam saldētavā. Kad degvīns ļoti spēcīgi atdzesēts, to vēlreiz izfiltrējam cauri kafijas filtram. Tad tas ir gatavs lietošanai kokteilī.
Pagatavošana:
Visas sastāvdaļas sajaucam šeikerī. Pasniedz sulas (jeb highball) glāzē, kas pildīta ar ledu (pēc ieskatiem). Dekorē ar selerijas kātiņu vai citrona šķēlīti.

Ananāsu Ekspresis (Pineapple Express)
Pasaulē slavu iekarojušais kokteilis Ananāsu Ekspresis ir svaigs un gards dzēriens. To bieži vien ierasts gatavot ar rumu, taču Tims Džadžs savu Ananāsu Ekspresi izvēlas gatavot, izmantojot burbonu. Šajā kokteilī pats galvenais ir kvalitatīvs ananāsu sīrups, kas arī tam sniegs tā izcilo garšu.

Sastāvdaļas:
60ml Bulleit burbona
15ml paštaisīta ananāsu sīrupa
Sauja piparmētru
Sasmalcināts ledus

Sagatavošanās process:
Pirms sākt gatavot kokteili, jāsagatavo ananāsu sīrups – nederēs veikalā pirktais sīrups, vislabāko garšu varēs iegūt, to pagatavojot pašam.
Lai pagatavotu sīrupu, no sākuma jāspiež sulu no svaiga ananāsa. Svaigo sulu sajaucam ar cukuru attiecībā 1:1 un visu šo lejam katliņā. Sildām uz lēnas uguns, maisot kamēr viss cukurs ir izkusis. Atdzesē.  Tad tas ir gatavs jaukšanai kokteilī.
Pagatavošana:
Visas sastāvdaļas sajaucam šeikerī. Lejam atdzesētā glāzē un dekorējam ar ananāsa šķēlīti.

 

Diageo_Reserve_001

Viskija migla (Whiskey Mist)
Viskija migla ir īpašs, Tima Džadža radīts kokteilis, kuru diez vai sastapsi Rīgas krogos un restorānos. Tāpēc rekomendējam šo kokteili izmēģināt pagatavot pašam – lai gan sastāvdaļas sākotnēji var šķist nedaudz neierastas, ticiet mums, Jūs to nenožēlosiet! Kokteilim ir izsmalcināta un niansēta garša.

Sastāvdaļas:
25ml Johhnie Walker Gold Label Reserve
25ml svaigas biešu sulas
25ml Rosso Vermuts
25ml De Kuyper
Ķiršu brendija

Pagatavošana:
Visas sastāvdaļas sajaucam kopā šeikerī un lejam glāzē (pēc izvēles). Kokteilim iespējams pievienot arī ledu.

Foto ieskats apmācībās: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.437508073078660.1073741877.136067326556071&type=3

Tagasi

Uzmanību! Tas ir alkohols. Alkohols var kaitēt jūsu veselībai.