Marko Mäetamm personālizstāde “Es tikai straumēju”


Warning: Undefined array key "columns" in /data01/virt18443/domeenid/www.prike.lv/htdocs/wp-content/themes/prike/functions.php on line 1692

Warning: Undefined array key "columns" in /data01/virt18443/domeenid/www.prike.lv/htdocs/wp-content/themes/prike/functions.php on line 1694

Vai apskatīji Marko Mäetamm personālizstādi “Es tikai straumēju”?

Tā līdz 8. oktobrim apskatāma kim? Laikmetīgās mākslas centrā.
Mūsu izcilais Veuve Clicquot šampanietis bija klāt atklāšanā.

Igauņu mākslinieka Marko Meetamma pirmā personālizstāde Rīgā.

Marko Meetamma mākslas prakse ir ļoti autobiogrāfiska – tās centrā ir ģimenes dzīve un sabiedrība. Mākslinieks pēta pelēko zonu starp privāto un publisko, izmantojot dažādus medijus, t.sk. fotogrāfiju, tēlniecību, animāciju, glezniecību un tekstu. Viņa darbi, par spīti to dažkārt drūmajam saturam, ir humora pilni. Tie ietver stāstus, kas no pirmā acu uzmetiena šķiet ārkārtīgi personiski un intīmi, bet patiesībā ir par katru no mums, jo pieskaras cilvēces pamatinstinktiem. Bieži tie attēlo kaut ko tik tuvu mūsu pieredzei, ka to neatpazīstam; dažkārt mums ir neērti par to runāt.

Izstādes kurators Džonatans Votkinss (Jonathan Watkins), iepazīstinot ar izstādi, saka: “Igauņu mākslinieks Marko Meetamms specializējas cilvēku trauslumā. Viņš ir starptautiski pazīstams ar saviem ģimenes dzīves novērojumiem – (īpaši viņa paša) ģimenes dzīves politiku, taču pēdējā laikā savos darbos atklāti runā par situāciju pasaulē kopumā. Šī izstāde atspoguļo dziļās eksistenciālās bailes, ko mēs visi izjūtam, šūpojoties starp sīkām lokālas nozīmes ķibelēm un steidzami risināmām globālām problēmām: klimata pārmaiņām, Ziemeļkoreju, pasaules tirdzniecību, Ukrainu, masu migrāciju un nemierīgo situāciju Tuvajos Austrumos. Vēl ļaunāku šo situāciju padara nemitīgā sociālo mediju klātbūtne, kuru lieliski ilustrē asprātīgie/stulbie Donalda Trampa tvīti un kura mūs visus tur pastāvīgā trauksmē.

Katrā jokā ir daļa patiesības. Meetamms, ar savu brīnišķīgo humora izjūtu izsakoties gan par briesmīgām globālām norisēm, gan šķietamām trivialitātēm, mudina pārdomāt mūsu pašu uzvedības motivāciju. Kāpēc mēs esam tik pašdestruktīvi? Vai būtu pārspīlēti sacīt, ka spridzinātāja pašnāvnieka reliģiskais fanātisms – tas, ka “nāvi viņš mīl vairāk nekā dzīvi”, – ir simptoms zemai pašapziņai un bezspēcības izjūtai, kas valda neskaitāmu pusaudžu guļamistabās? Vai mēs esam kas vairāk nekā tikai zīdītāji ar īpaši savtīgu gēnu? Šādus jautājumus uzdod Meetamma izstāde, kuru veido gleznu, zīmējumu, video un skulptūru kombinācija.”

vairāk lasi www.kim.lv

Tagasi

Uzmanību! Tas ir alkohols. Alkohols var kaitēt jūsu veselībai.