Prike Latvija vīna portfolio eksperts Raimonds Tomsons uzvar Eiropas someljē čempionātā

Prike Latvija vīna portfolio eksperts, viens no Latvijas vadošajiem someljē Raimonds Tomsons ir uzvarējis Eiropas labāko vīnziņu konkursā, kas pagājušonedēļ risinājās Austrijas galvaspilsētā Vīnē! Ar šo panākumu Raimonds ir kļuvis par pirmo someljē no Austrumeiropas, kurā uzvarējis Eiropas čempionātā.

Prestižajā Starptautiskās Vīnziņu asociācijas (ISA) rīkotajā konkursā piedalījās 37 someljē no 34 Eiropas un trim Āfrikas valstīm. Čempionāts norisinājās vairākās kārtās un lielajā finālā iekļuva četri labākie vīnziņi no Latvijas, Polijas, Francijas un Rumānijas.

Finālā vīnziņiem bija jāpiemeklē dzēriens pie konkrētiem ēdieniem, pārbaudē bija iekļauta arī sarkanvīna degustācija, tests, četru saldo baltvīnu noteikšana un vīna listes korekcija, atklājot tajā ieslēptās kļūdas. Pēc pēdējā pārbaudījuma ISA prezidents, 1995. gada pasaules labākā someljē titula ieguvējs japānis Šinja Tasaki paziņoja uzvarētāju – un tas bija 36 gadus vecais restorāna “Vincents” vīnzinis Raimonds Tomsons.

Līdz ar šā titula iegūšanu Tomsonam tiek garantēta dalība nākamajā pasaules čempionātā, kas 2019. gadā notiks Beļģijā, Antverpenē.

raimonds-tomsons-48836367

Tagasi

Uzmanību! Tas ir alkohols. Alkohols var kaitēt jūsu veselībai.