SCALA DEI

Spānijā ir tikai divi no augstākās pakāpes apelācijas (DOCa) reģioni. Rioja un Priorat. Priorat ir neliels (tikai 1900 ha), un ļoti īpašs reģions Katalonijā, kas zināma ar unikālo melnā slānekļa un kvarca klātbūtni augsnē un spēcīgajiem vējiem, kas nereti sasniedz vētras spēku. Tādēļ vīnogulāji Priorat vīna dārzos ir spiesti savas saknes dzīt ļoti dziļi, tādejādi iegūstot tiem tipisko minerālo raksturu. Šie vīni ir spēcīgi, piesātināti, bet vienlaikus ļoti delikāti. Priorat reģionā audzē galvenokārt sarkanās šķirnes vīnogas, visbiežāk Garnacha, Carinena, Cabernet Sauvignon, Syrah un Merlot.

PRIKE ir uzsākus sadarbību ar Priorat reģionā vecāko vīna namu Scala Dei, kuras pirmsākumi meklājami tālajā 12 gadsimtā, kad mūki Scala Dei klostera ēkā sāka vīna darīšanu. Mūsdienu kompānija Cellars Scala Dei tika dibināta 1979.gadā un tā atrodas vēsturiskajās klostera ēkā. Klostera apkārtnē esošie vīna dārzi atrodas visaugstāk virs jūras līmeņa (apmēram 700 metri) Priorat reģionā un tiek ierindoti starp augstvērtīgakajiem vīna dārziem ne vien Spānijā, bet visā pasaulē. Viss darbs Scala Dei vīna dārzos tiek veikts tikai ar rokām.

Mūsu vīnu sortimentā esam iekļāvuši 3 vīnus no Scala Dei.

Grantaxa
Lielisk ievads Priorat vīnos, kas raksturīgs ar reģionam tipisko mineralitāti vienlaikus saglabājot izteikti augļaino raksturu, kas piemīt Garnacha vīnogām.

Prior
Ļoti klasisks Priorat raksturs, kas sevī iemieso spēcīgu un vienlaikus delikātu sarkanvīnu ar ļoti labu izturēšanas potenciālu. Vīns veidots no 55% Garnacha, 15% Carinean, 10% Syrah un 20% Cabarnet Sauvignon vīnogu blenda. 12 mēnešus izturēts jaunās un gadu vecās franču un amerikāņu ozolkoka mucās.

Cartoixa
Vīns savu nosaukumu ieguvis par godu klosterim, kurā 12.gadimtā tika uzsākata vīna darīšana Priorat reģionā. Vīna garšā perfekti iezīmējās Garnacha un Cariñena vīnogu tipiskais raksturs, radot vīnu, kas pārsteigs pat prasīgākos vīna baudītājus.  Cartoixa sastāvā ir 60% Garnacha, 25% Carinena, 10% Syrah un 5% Cabarnet Sauvigno. Tas  18 mēnešus jaunās amerikāņu un franču ozolkoka mucās.  Atkarībā no ražības gada tas tiek sražots vien 2500-3500 pudeles.

Tagasi

Uzmanību! Tas ir alkohols. Alkohols var kaitēt jūsu veselībai.