World Class

World Class Competition ir vienas no prestižākajām un nozīmīgākajām kokteiļu sacensībam pasaulē. Šīs starptautiskās sacensības tiek organizētas kopš 2009. gada, un tajās piedalās pasaules labākie bārmeņi.

WORLD CLASS galvenais mērķis ir attīstīt kokteiļu baudīšanas kultūru pasaulē, nemitīgi paaugstinot kokteiļu pagatavošanas latiņu – cilvēkus aicinot no dzērieniem sagaidīt vēl vairāk, savukārt no bārmeņiem prasīt pasaules klases pieredzi un sniegumu.

Vairāk nekā 60 valstīs WORLD CLASS programma ir izglītojusi un iedvesmojusi aptuveni 250 000 bārmeņu. WORLD CLASS Gada bārmeņa sacensībās satiekas talantīgākie aroda meistari no visas pasaules, lai noteiktu vienu, kurš tiek kronēts par pasaules labāko bārmeni. Septembrī 63 finālisti no visas pasaules Meksikā sacentīsies par industrijas nozīmīgāko titulu.

Latvijā reģistrācija ilgs no 1. līdz 31.decembrim. No janvāra līdz jūnijam noritēs mācību un treniņprocess ar Latvijas, Baltijas un pasaules vēstnešiem, aptverot visdažādāko tematiku. Visgaidītākais notikums būs 14. jūnijā Rīgā – Baltijas valstu pusfināli, kuros piedalīsies 10 labākie Latvijas, Lietuvas un Igaunijas bārmeņi, dienas beigās izvirzot trīs labākos no katras valsts. 15. jūnijā šie izcilie profesionāļi sacentīsies par Baltijas World Class uzvarētaja titulu un ceļazīmi uz World Class pasaules finālsacensībām Meksikā.

WORLD CLASS BRAND AMBASSADOR – EDGARS ELBERGS

Edgars Elbergs, Diageo Reserve zīmola vēstnesis Latvijā, uzsver, ka šādas sacensības attīsta dzērienu baudīšanu un bāru kultūru, turklāt no sacensību dalībniekiem tiek gaidīts vairāk nekā tikai dzērienu pagatavošana. “Pateicoties WORLD CLASS, Latvijas dzērienu baudīšanas un bāru kultūra viena soļa vietā sper uzreiz trīs,” situāciju raksturo E. Elbergs. Viņš piebilst, ka šīs sacensības ļaus bārmeņiem iegūt prasmes un zināšanas, kuras nevar atrast internetā. “WORLD CLASS programmā bārmeņi apgūst visaptverošu zināšanu kursu. Piemēram, par maņu daudzveidību; mūziku, ēdienu un aromātu kā daļu no dzēriena pasniegšanas kultūras.”

World Class Facebook

world_class_ba

Skatīties tālāk

Video WORLD Class international

Sacensību noteikumi

  • Tikai paši aktīvākie Latvijas bārmeņi iegūst iespēju piedalīties WORLD CLASS Latvia sacensību atlasē. Dalībniekiem sevi jāpierāda četrās dažādās meistarklasēs (piemēram, kokteiļu saskaņošana ar ēdienu). Pēc katras meistarklases bārmeņiem jāprezentē tematikai atbilstošs mājasdarbs.
  • Dalībniekiem jāizstrādā arī īpaša dzērienu karte – bārmeņa firmas kokteiļi, kas vislabāk reprezentē bāru vai restorānu, kurā dalībnieks strādā.
  • Bārmeņi saņem punktus par katru meistarklasi un mājasdarbu. 10 bārmeņi, kuri saņem visvairāk punktu, sacenšas Latvijas finālā. Trīs labākie Latvijas finālisti piedalās Baltijas finālā. Savukārt šī fināla uzvarētājs pārstāv Baltiju WORLD CLASS sacensībās Meksikā.

Vairāk informācijas par WORLD CLASS:
https://www.theworldclassclub.com/
https://www.facebook.com/WorldClassLatvia

class1

Video

Uzmanību! Pārmērīga alkohola lietošanai ir negatīva ietekme.