Captain Morgan

Rums Captain Morgan savu nosaukumu ir ieguvis pēc slavenā angļu pirāta Henrija Morgana (Henry Morgan) (1635–1688), kas laupīja Spānijas bagātnieku kuģus, līdz 1673. gadā Anglijas karalis Čarls II (Charles II) iecēla viņu par Jamaikas gubernatoru. Jamaikā viņš izveidoja savu cukurniedru audzētavu un sāka ražot rumu.

Pirmais rums ar nosaukumu Captain Morgan tika izlaists 1680. gadā. Tas tika izgatavots no cukurniedru melases un destilēts tikai ar pot-still metodi. Mūsdienās Captain Morgan rums tiek ražots, sajaucot kopā dažādus Karību jūras salu rumus, lai produkta aromātam un garšas īpašībām piešķirtu vieglāku noskaņu. Par bāzes rumu joprojām tiek izmantots Jamaikas rums.

No aromātiem izceļas vaniļas aromāts, kuram pievienojas šokolādes, kanēļa, kokosa, persiku, muskatriekstu, eksotisku garšvielu u.c. aromāti, kuri piešķir dzērienam maigu siltumu. Iekšpusē dedzināta ozolkoka muca piešķir Jamaikas rumam raksturīgo pikantumu. Pēc garšas rums Captain Morgan ir maigs, un tā garšas buķetē izceļas tropiskie augļi. Pēcgarša ir patīkami pikanta vaniļas-kakao garša.

Latvijā ir pieejami Captain Morgan Black Jamaica tumšais rums un aromatizētie rumi Captain Morgan Original Spiced Gold un Black Spiced. Captain Morgan Original Spiced Gold rums ir piemērots gan tumšā, gan arī baltā ruma aizvietošanai ļoti daudzos long drink dzērienos un kokteiļos. Spiced Gold rumam ir pikanta garša un tas ir piemērots lietošanai tīrā veidā var ar ledu gan kokteiļos, gan arī siltajos dzērienos. Īpaši garšīgs Captain Morgan Spiced ir ar Coca-Cola. Captain Morgan lieliski ir piemērots arī kā karsto mix dzērienu sastāvdaļa: Grog, Punch, Egg Nog, Sling, kā arī kafijai, tējai  un bezalkohiliskajiem dzērieniem. Ideāli Captain Morgan rums ir piemērots šādos aukstajos mix dzērienos kā, piemēram, Mai Tai, Zombie un Mojito. Lieliska saderība ir arī ar Ginger Ale, Sprite, ananāsu un apelsīnu sulu.

Captain Morgan Black Spiced ir tumšais rums ar bagātīgu un niansēm pilnu garšu, kurā ir jūtams pikantums, vaniļas, anīsa un šokolādes notis. Black Spiced rums tiek lietots tīrā veidā vai kā ledus auksts šotiņš.

Produkti
Receptes
Uzmanību! Tas ir alkohols. Alkohols var kaitēt jūsu veselībai.