Johnnie Walker

20.gados Skotijā valdīja pārmaiņu laiks. Cilvēki no laukiem virzījās uz pilsētām. Pēc Napoleona vārdiem, Eiropa bija novārgusi un starpvalstu tirdzniecība apstājusies. No Francijas nākušais zīmols Skotijā vairs nenonāca un radās viskija bums. Agrāk tikai savām vajadzībām viskiju tika izgatavojuši paši zemnieki. Tomēr viņu viskija kvalitāte bija nestabila un viskijs bieži vien bija ar piedeguma garšu. Lai apmierinātu pieprasījumu pēc augstas kvalitātes viskija, Džons Volkers (John Walker) pats nolēma uzsākt tā ražošanu. Tādejādi 1820. gadā aizsākās Džona Volkera vēsture, kad zemnieka ģimenē dzimušais Džons Volkers 15 gadu vecumā pārņēma no tēva mantoto nelielo koloniālo veikaliņu Kilmanoka (Kilmanrock) pilsētiņā. Papildus tējas, garšvielu, vīna un mājsaimniecības preču tirgošanai, viņš izmēģināja roku arī iesala viskiju jaukšanā. Drīz vien tas kļuva par viņa galveno kaislību un 1850. gadā pirmo reizi viņš piedāvāja mājās jaukto viskiju, kas tika nosaukts par Walker’s Kilmarnock Whisky. Pagāja desmitiem gadu, kad garšvielu veikaliņa īpašnieka Džona Volkera neatlaidīgā vēlme radīt pasaulē viskvalitatīvāko viskiju, aizrāva arī viņa dēlu.

Džona dēls Aleksandrs (Alexandr), kas pārņēma biznesu pēc tēva nāves, mūsdienās tiek pielīdzināts Bilam Geitsam (Bill Gates). Palielinot vairumtirdzniecības daļu, viņš simtprocentīgi koncentrējās uz viskiju. Tieši viņš bija pirmais, kas ieviesa lietošanā kvadrātveida viskija pudeles, kā arī visādos citādos iespējamos veidos reklamēja sava zīmola pārdošanu. Uz 1889. gadu Volkeru mazais garšvielu veikaliņš bija kļuvis par viskija biznesu ar patiesi starptautisku darbības rādiusu. Pēc Aleksandra nāves ar biznesu galvenokārt nodarbojās viņa divi dēli, no kuriem viens turpināja attīstīt jaukšanas mākslu, bet otrs savu uzmanību veltīja aktīvam pārdošanas darbam. 1909. gadā Volkers pirmreizēji tirgū prezentēja savas mūsdienu slavenības – Black un Red Label viskijus. Kā cieņas apliecinājumu mirušajam vectēvam, mazdēli viskija pudeles etiķetes noformējumā iekļāva ejoša vīrieša figūru.
Šodien Johnnie Walker kā skotu labāko viskiju karognesējs ir izstaigājis visu pasauli, it visur gūstot neskaitāmas balvas un atzinību.

Johnnie Walker zīmolam no 1933. gada ir piešķirta arī karaliskā atzinības medaļa, kuru uzņēmumam izsniedza karalis Georgs V (Georg V). Johnnie Walker sortimentā ir seši produkti, no kuriem katram ir savdabīgs raksturs, tādejādi piedāvājot izvēles iespējas ikvienam viskija draugam.

Produkti
Receptes
Uzmanību! Tas ir alkohols. Alkohols var kaitēt jūsu veselībai.