Jose Cuervo

Tekila ir stiprais alkoholiskais dzēriens, kas tiek destilēts no fermentētas agaves auga sulas, un tiek ražots tikai Meksikā. Šī dzēriena ražošanai ir piemērots tikai viena no visām zināmajām agavas auga sugām un apakšsugām – zilā agave – Agave tequiliana Weber Azul (blue variety).

Neapstrādātā veidā auga mīkstums ir indīgs, par drošu un cukura bagātu tas kļūst tikai cepšanas vai karsēšanas rezultātā. Jose Cuervo ir pasaulē vecākā un visvairāk tirgotā tekila. Don Jose Antonio de Cuervo, kas bija pirmais licencētais agaves dzērienu fabrikants pasaulē, savu uzvaras gājienu uzsāka ar to, ka 1758. gadā uz Spānijas karaļa Karloss IV (Carlos IV) dāvinātā zemes gabala izveidoja plantāciju – Casa Cuervo. Šeit jāatzīmē, ka spāņu valodā “casa” nozīmē mājas un “cuervo” –  krauklis. Šis ir viens no vecākajiem tekilas ražotājiem pasaulē, kas mūs ir priecējis ar lielisku tekilu jau vairāk nekā 250 gadus.

Tekilu ir ieteicams dzert tīrā veidā ar sāli un laima šķēlīti, bet izturētu tekilu no aromātiskas glāzes. Tekila ir arī izplatīta kokteiļu sastāvdaļa, no kuriem slavenākie ir Margarita un Tequila Sunrise. Tradicionāli par kokteiļiem piemērotāku tiek uzskatīta Jose Cuervo Silver tekila, kuras citrusa nianses moži atdzīvina kokteiļus, bet dzeršanai tīrā veidā labākā izvēle ir tekila Jose Cuervo Especial Reposado.

Produkti
Receptes
Uzmanību! Tas ir alkohols. Alkohols var kaitēt jūsu veselībai.